Strona główna > Lepsza szkoła > edycja 2002/2003 > Wielki sprawdzian

Wielki Sprawdzian. Edycja 2002/2003

 

Liczba nauczycieli biorących udział w programie: 900
Liczba uczniów objętych badaniem: 24 289

Główne cele programu Wielki Sprawdzian to rozwijanie integracji międzyprzedmiotowej oraz badanie efektywności nauczania. Współorganizatorem programu jest Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, wydawca podręczników Między nami oraz Podróże w czasie. Program jest realizowany w dwóch wersjach:

 

Wersja polonistyczna

Uczestnicy programu (nauczyciele języka polskiego) systematycznie sprawdzają kompetencje swoich wychowanków za pomocą testów dotarczanych przez Fundację. Dzięki dostępności informacji na temat wyników uzyskanych w testach przez wszystkich uczniów, nauczyciele (i uczniowie) mają możliwość porównania swoich osiągnięć z wynikami pozostałych uczestników programu. Forma testów pomaga w kompetentnym przygotowaniu uczniów do sprawdzianu.

 

Wersja polonistyczno-historyczna

Uczestnicy programu (nauczyciele języka polskiego i historii) systematycznie realizują założenia integracji międzyprzedmiotowej za pomocą scenariuszy lekcji do bloków tematycznych, dotarczanych przez Fundację. Równocześnie sprawdzają kompetencje swoich wychowanków za pomocą testów. Dzięki dostępności informacji na temat wyników uzyskanych w testach przez wszystkich uczniów, nauczyciele (i uczniowie) mają możliwość porównania swoich osiągnięć z wynikami pozostałych uczestników programu. Forma testów pomaga w kompetentnym przygotowaniu uczniów do sprawdzianu.

 

Poniżej przedstawiamy analizy ilościowe wyników uzyskanych przez uczniów w kolejnych testach.

 

Analiza ilościowa testu nr 1Analiza ilościowa testu nr 2 Analiza ilościowa testu nr 3Analiza ilościowa testu nr 4, 5 i 6